Únor 2024

Únorové okénko do života naší MŠ

Z otevřené školky

Máme radost, že úspěšné zahájení otevřené školky nám pokračuje i nadále a tak v měsíci únoru na Vaše/naše děti čekalo opět nespočet činností, které si paní učitelky v jednotlivých chaloupkách pro děti připravují. Děti mají v rámci jednoho týdne opravdu velkou a pestrou nabídku aktivit, které si mohou dle svých momentálních potřeb samy vyzkoušet a prohlubovat tak své znalosti a zdokonalovat své dovednosti.

Organizace dne zůstává stejná, jak tomu bylo v měsíci lednu 2024. Otevřená školka nám začíná v 7:30 a přizpůsobujeme ji individuálním potřebám dětí a pobytu venku.

Zvoneček svačináček nám i nadále zvoní ve třech časových intervalech, kdy děti samy chodí dle své potřeby na ranní svačinku. Princip zvonění a střídání u svačinky děti pochopily na výbornou již předešlý měsích, a proto nebylo potřeba nic měnit.

Otevřená školka probíhá od pondělí do čtrvrtka. Pátky paní učitelky věnují společnému zhodnocení celého týdne, kdy si s dětmi povídají o jednotlivých chaloupkách a konkrétních aktivitách, které mohly děti v průběhu daného týdne vyzkoušet. Probíhá AHA kruh, který je pro děti i pro nás zpětnou vazbou a zhodnocením, co se dětem v daném týdnu dařilo, co nového se dozvěděly, naučily, ale naopak i to, co je třeba příliš nezaujalo, nebo co si nechtěly vyzkoušet. Z každého zhodnocení v AHA kruhu tak vyplyne, co je potřeba u jednotlivých dětí individuálně rozvíjet, a jaké aktivity si paní učitelky mají do skřítkových chaloupek připravit na další týden.

Náplň a aktivity únorového měsíce

1. Měsích únor doprovázel projekt nazvaný "Se skřítkem Notičkou za veselou písničkou", který měl dětem přiblížit hudební svět kolem nás. Společně jsme se tak učili poznávat a hrát na hudební nástroje, rozpoznávat styly hudby, vyrábět hudební nástroje a mnoho dalšího. Nechyběl ani zpěv a tanec, kdy jsme prověřili náš sluch i pohybové dovednosti.
  2. Nejen to jsme si společně s dětmi užívali celý únorový měsíc. Čekalo na nás i muzicírování, kdy za dětmi do školky přijeli muzikanti se svými hudebními nástroji, na které si děti vyzkoušely hrát a naučily se jejich názvy, které ne vždy byly úplně jednoduché.
  3. A samozřejmě v únoru nemohl chybět náš tradiční karnevalový rej, který se díky Vašim dětem proměnil v promenádu těch nejlepších masek a převleků. Byl to den, plný legrace, tanečků, smíchu a her. Na což se můžete podívat ve fotogalerii v aplikaci NAŠE MŠ.
  4. Jako každý měsíc i v únoru jsme jeden den věnovali všem našim oslavencům. Slavily s námi i děti, které v předešlých narozeninových dnech chyběly nebo byly nemocné. Děkujeme za občerstvení a dobroty, které pro děti nosíte, moc si toho vážíme.
  5. A na závěr jedno velké poděkování. Děkujeme Vám rodičům, že podporujete své děti a naše nápady, jste součástí naší MŠ a společně se podílíme na cestě každého malého človíčka. Děkujeme za zpětnou vazbu, že nám nasloucháte a v případě jakýchkoliv dotazů se na nás s důvěrou obracíte.

Fotokoláže okénka do měsíce února

Posíláme malé fotololáže - okénka do měsíce února. Velké množství fotografií naleznete ve fotogalerii v aplikaci NAŠE MŠ. Pokud si chcete některé uchovat, stahujete průběžně. Na konci školního roku všechna alba uzavíráme a přeřazujeme do archivu MŠ.

Děkujeme za pozornost MŠ ÚDLICE

Datum vložení: 4. 3. 2024 15:45
Datum poslední aktualizace: 1. 4. 2024 15:13

Okénko do MŠ