Leden 2024

Lednové okénko do života naší MŠ

Otevřená školka

S novým rokem jsme v naší školce začali při dopoledních činnostech propojovat děti ze všech tří tříd. Od pů osmé dětem otevíráme nabídku činností k danému projektu v chaloupkách našich skřítků Neposedy, Všeználka, Chytrých hlaviček, Mrňouska. Každá z chaloupek je pečlivě promyšlena a nabízí dětem rozvoj kompetencí pro předškolní vzdělávání. V chaloupkách jsou různá centra aktivit, ve kterých mají děti celý týden pestrou nabídku. Po týdnu se nabízí činnosti nové a jsou vždy v souladu s náplní daného měsíčního projektu. Máme za sebou první měsíc, kdy takto pracujeme. Děti jsou nadšené a my také, protože v uzavřených třídách bychom jim nikdy tak pestrou nabídku a hlavně prostor k seberealizaci nabídnout nemohli. Nakonec, co vše děti vyzkoušely v lednovém projektu, můžete shlédnout ve fotogalerii v aplikaci NAŠE MŠ. Každá chaloupka má v lednu své album. V šatně Vás možná zase upoutá plno krásných různorodých výtvarných a originálních výtvorů.

Průběžná ranní svačina

Rádi bychom vysvětlili průběžnou ranní svačinu. Děti mají připravené pomazánky v miskách na každém stolečku v jídelně. Uprostřed jídelny je centrální stůl, kde si děti vezmou talířek a nandají si pečivo, ovoce nebo zeleninu dle denní nabídky (mají v nabídce vždy dva druhy ovoce nebo zeleniny). Talířek si dají ke stolečku, vezmou si z centrálního stolečku hrneček a jdou si načepovat buď čajík dle denní nabídky (míváme různé druhy ovocných čajů nebo černý čaj s citrónem) nebo mléčný nápoj dle denní nabídky (míváme kakao, horkou čokoládu, meltu, malcao, bikavu, jahodové, vanilkové, banánové mléko). Sednou si ke stolečku a samy si mažou pomazánku z připravených misek. Na svačinu dohlíží pedagog. Samozřejmě nejmenším dětem pomáháme, jak s naléváním, tak i mazáním. Nicméně spousta z nich zvládá zcela bez pomoci a mají radost, že jsou samostatné. Svačinu oznamujeme zvonečkem Svačináčkem, první zvonění máme v 7:50, druhé v 8:00 a třetí v 8:10. Na třetí zvonění děti ví, že kdo ještě na svačinu nešel, už musí jít. Z průběžné svačinky jsme měli největší obavy, ale Vaše děti nám opět vytřely zrak. Zvládly ji na první dobrou. Kamarádi spolu chodí a domlouvají se. Sourozenci si mohou jít spolu, ikdyž kmenově patří do njiné třídy. Malé Žížalky nikdo nehoní, většinou přijdou na první zazvonění a v klidu si jedí třeba až do půl deváté.

Otevřenou školku máme od pondělí do čtvrtka. Páteční den mají děti, jako den třídní kmenový,, kdy si zhodnocují činnosti, které si v týdnu vyzkoušely, komunikují v komunitním kruhu, hrají prosociální hry na posilování dobrých vzájemných vztahů. Tak to je naše OTEVŘENÁ ŠKOLKA.

Aktivity a náplň lednového měsíce

1. Děti v lednu naplňovaly měsíční projekt "Bude zima, bude mráz, kam se skřítku, kam schováš"
  2. Hned na začátku ledna jsme se s dětmi vydali na tříkrálovou koledu napříč vsí a průmyslovou zónou. Tentokráte jsme s sebou měli i kasičku a vybírali na charitu.
  3. Přijelo k nám divadlo "Lenčiny zpívánky" s pohádkou Strašidel se nebojíme. Pohádka byla super a hlavně z dětí se staly herci a zapojily se do samotného děje příběhu.
  4. Oslavili jsme narozeniny dětí narozených v lednu, a těch, kteří byly nemocné a nemojliy slavit ve svém měsíci narození. Nikdy na ně nezapomínáme. paní učitelky, které drží narozeninovou stráž, vše pečlivě hlídaji.

Fotokoláže okénka do měsíce ledna

Posíláme malé fotololáže - okénka do měsíce ledna. Velké množství fotografií naleznete ve fotogalerii v aplikaci NAŠE MŠ. Pokud si chcete některé uchovat, stahujete průběžně. Na konci školního roku všechna alba uzavíráme a přeřazujeme do archivu MŠ.

Děkujeme za pozornost a přejeme krásné zimní dny. MŠ ÚDLICE

Datum vložení: 4. 3. 2024 14:28
Datum poslední aktualizace: 18. 3. 2024 11:03

Okénko do MŠ