Březnové okénko do života naší MŠ

Z otevřené školky

S odchodem a loučením s paní Zimou, jsme společně mohli přivítat první jarní dny. Další měsíc je za námi a my Vám přinášíme naše měsíční ohlédnutí a zamyšlení. Tak Vám nevíme, jestli jsou z „Otevřené školky“ nadšené více paní učitelky nebo Vaše děti. :-D

Zpětná vazba od dětí nám ukazuje, jak dětem Otevřená školka prospívá. Každý den paní učitelky pozorují, jak děti rostou a posouvají se vpřed. Mnohdy společnými silami zvládají mladší děti i aktivity vybrané pro ty starší. Společně si pomáhají, radí, učí se vzájemné komunikaci a respektu jeden k druhému. Děti si vybírají aktivity, dle své momentální nálady, potřeby a zájmu. Individuální přístup paní učitelek, pestrá nabídka činností a kreativní nápady jsou v naší mateřské škole součástí každého dne. O čemž se můžete přesvědčit v naší společné fotogalerii v aplikaci NAŠE MŠ.

V rámci Otevřené školky a organizaci dne se nám nic nemění, jen nově nám s příchodem měsíce Března přibylo i středeční plavání. Jedenkrát týdně, děti s paní učitelkami vyjíždějí do nedalekých Postoloprt, kde sídlí plavecká škola Bublina. Jak se dětem pobyt ve vodě líbí a jaké dělají pokroky, můžete sledovat ve fotogalerii. Již teď jsou tam ke shlédnutí první momenty z prvního plaveckého dne. Děti to zvládly na výbornou a i ty bojácnější pod dozorem zkušených a hodných instruktorek odcházely z bazénu s úsměvem na tváři. :-) Děti, které plavat nejezdí zůstávají s paní učitelkou ve školce a mají náhradní program navazující na právě probíhající projekt: „Vítáme jaro se skřítkem Kvítkem.“

Náplň a aktivity březnového měsíce

1. V měsíci Březnu jsme se s dětmi připravovali na svátky Velikonoc a do příprav zapojili i místní seniorky, které již tradičně přijaly naše pozvání k nám do mateřské školy. Seniorky se zapojily do naší otevřené školky s velikou chutí a zalíbení si našly především v ručních pracích a v tvoření keramiky. A protože nám tento den přálo i počasí a první sluneční paprsky nás nenechaly sedět ve školce, seniorky si mohly společně s dětmi zasít i osení, které si na památku odnesly dommů.
  2. Nechyběl ani narozeninový den, který je naší měsíční tradicí. Slavíme vždy všechny dětičky, které v daný měsíc mají narozeniny nebo předešlé narozeninové dny chyběly. Je to den, plný smíchu, radosti, zpěvu a hodování dobrot a mlsek, které nám pro děti nosíte. Měsíc Březen a jeho teplé dny nám dovolily, uspořádat si narozeninovou hostinu poprvé na naší zahradě.
  3. Březen byl měsíc knihy, a proto nesmíme zapomenout ještě na jednu návštěvu, která nás do školky přijela potěšit a podpořit náš „týden s moji nejoblíbenější knihou“. Přivítali jsme u nás místní paní knihovnici, která dětem předčítala ze své knihy příběh o Ferdu Mravencovi. Děti nám nosily tolik krásných a poučných knížek, společně jsme si z nich předčítali a děti si je vzájemně představovaly. Byl to velice obohacující týden a my tímto děkujeme Vám rodičům, za opětovnou spolupráci.

Je toho ještě tolik, co bychom Vám chtěli říct, ale někdy fotky vydají za tisíce slov, tak my si je ušetříme do dalšího měsíce a na závěr Vám ukážeme:

Fotokoláže okénka do měsíce března

Posíláme malé fotokoláže - okénka do měsíce března. Velké množství fotografií naleznete ve fotogalerii v aplikaci NAŠE MŠ. Pokud si chcete některé uchovat, stahujte průběžně. Na konci školního roku všechna alba uzavíráme a přeřazujeme do archivu MŠ.

Děkujeme, že jste Vy a Vaše děti součástí naší MŠ Údlice.

Datum vložení: 1. 4. 2024 14:50
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2024 6:14