Distanční studium - PŘEDŠKOLÁCI 

Děti, které navtěvují MŠ jako předškoláci, mají povinnou školní docházku (dle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání a vyhlášky č. 14/2005 Sb.,) 
 
Materiály k distanční výuce, stáhnete na této stránce: 

 

BUDE ZIMA BUDE MRÁZ, KAM SE SKRÍTKU KAM SCHOVÁŠ

 

Olympiáda v MŠ

Týden od 9.2. - 11.2. 

Milé děti, od začátku týdne  probíhá v naší školce olympiáda, a i když musíte zůstat doma, můžete pokračovat v našem projektu. Úkoly na doma: 

1) sleduj olympiádu v televizi a poté rodičům vyprávějte co jsi videl/la.          2) dej rodičům hádanky, které se týkají zimních sportů a olympiády.               3) zahraj si na komentátora olympijských disciplín

4) poznáš co je na obrázku za soutěžní disciplínu, povídej si o tom s rodiči

(týden od 24.1. - 26.1. 2022)

Milé děti,

kromě ptáčků, kteří přilétají až k nám na zahrdu do krmítek, máme také zvířátka v lese, povídejte si s rodiči jaká zvířátka zde žijí. Prohlédněte si přiložené obrázky zvířat. Rodiče vám přečtou, proč něktará zvířátka v zimě spí a proč.

Prohlédni si obrázky zvířat a řekni, jak se které jmenuje. Které se ukládá k zimnímu spánku?

Úkoly pro tebe :-)

  • Postav z různých s stavebnic, nebo z čeho doma můžeš domečky pro zvířatka, která v zimě chodí spát a říkej si přitom říkanku:                                                                            BRUM, BRUM, BRUM,                                                                                            MEDVĚD STAVÍ DŮM,                                                                                          NAPŘED STĚNY, POTOM STŘECHU,                                                                             PAK ZALEZE DO PELECHU.                                                                                                  BRUM, BRUM, BRUM,  ÓÓÓÓ TO BUDE DŮM.
  • Namaluj obrázek nějakého lesního zvířete a přines ho hned jak přijdeš do školky :-)

 

 Budeme se na tebe těšit :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(týden od 17.1. do 21.1. 2022)

Milé děti,

povídejte si s rodiči, proč bychom se měli starat přes zimu o ptáky. Čím jsou ptáci užiteční. Nasypte ptákům do krmítek to, co jim prospívá a chutná. Zahrajte si na to, jaké to je být křehkým ptáčkem a přemýšlejte, jaké nebezpečí může ptákům hrozit.

Při pozorování ptáků na krmítku můžete rozlišovat zbarvení ptáků a podle atlasu a obrázků určovat, kterého ptáka jste viděli.

V přiložených PDF souborech naleznete zajímavosti o ptácích a jejich obrázky

Nemusíte si vše tisknout, stačí, když si obrázky prohlédnete v počítači :-)

Zkoušeli jste už zpívat podle obrázků? Podle přiloženého obrázku (dva mrazíci) to můžete zkusit. Ukazujte si prstíkem pěkně po řádcích a s maminkou a tatínkem si můžete zazpívat.

Také si můžete zazpívat tuhle písničku o ptácích:

https://youtu.be/Eokom43yK8Y

Budeme se na vás těšit zase ve školce :-)

Jak pozorovat ptáky.pdf (508524)
Které zvíře je pták.pdf (679559)
obrázkové zpívání, dva mrazíci.png (182570)
Ptáci - návštěvníci krmítek.pdf (2130090)
Ptáci na krmítku.pdf (687648)
ptáček k vystřižení.pdf (186838)
ptáček už nalepený a vybarvený.jpg (458094)